Suche i Łamliwe włosy

Istnieje wiele przyczyn, dla których nasze włosy stają się suche i łamliwe. Powodem takiego zachowania mogą być między innymi leki, naturalna skłonność genetyczna, ale także warunki pogodowe. Suchość włosów może doprowadzić do przedwczesnego uszkodzenia pojedynczych kosmyków a także osłabienia cebulek, co z kolei spowoduje wypadanie włosów. Z tego powodu niezmiernie ważnym jest, aby dbać o odpowiednie nawilżenie, niezależnie od aktualnej pory roku.

Jeżeli borykasz się z tym problemem i planujesz raz na zawsze uporać się z nim, zapoznaj się z tym artykułem – dowiesz się o niektórych, możliwych przyczynach, a także poznasz krótkie porady związane z zapobieganiem łamliwości włosów w przyszłości!

Wysokie temperatury

Wysoka temperatura

Jeśli mieszkasz w miejscu o bardzo wysokich temperaturach (szczególnie tam, gdzie są cztery pory roku, a włosy / skóra muszą być dopasowane do wahań temperatur), problem suchości włosów może być powszechny, ponieważ dynamiczna zmiana temperatury może spowodować, że staną się suche, rozdwojone, a nawet zaczną wypadać.

Medykamenty

Leki Lekarstwa

Leki mogą również wpłynąć negatywnie na kondycję włosów, zwłaszcza antybiotyki, środki antydepresyjne, trądzikowe, przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne i wiele innych. Nie warto również zmieniać wcześniej zaleconego leku bez konsultacji z lekarzem oraz kluczową rolą jest porozmawianie z nim o każdych obawach związanych z jego przyjmowaniem.

Nadmierne mycie włosów

Mycie włosów

Dla większości z nas w zupełności wystaczy, aby myć włosy od dwóch do trzech razy w tygodniu. Zbyt częste mycie włosów lub nadmierne użycie szamponu powoduje całkowite ucunięcie naturalnych olejków ochronnych, które nadają zdrowego połysku. Poza suchością włosów, prowadzi to także do suchej, swędzącej skóry głowy.

Duża ilość zabiegów chemicznych

Zabieg chemiczny

Czy przeszłaś ostatnio zabieg chemiczny, prostowanie termiczne lub prostą koloryzację? Włosy z reguły są bardziej porowate i podatne na uszkodzenia niż skóra, więc stres wywoływany mocną chemią jest znacznie większy.

 

Teraz, gdy wiesz, dlaczego Twoje włosy mogą być są suche, warto poznać proste porady na zaradzenie temu problemowi.

 

100{8baf3ce241c9d16398afb94263275484ee5c256d23d3c9c66e80c85d796c7d06} Olejek kokosowy

Pearl Coco Therapy Oil Lady Spa

Jest wiele powodów, dla których olejek kokosowy jest dobrym rozwiązaniem. Wiele krajów Azji Południowej i Bliskiego Wschodu używało oleju kokosowego jako lekarstwa. Warto używać tego rodzaju kosmetyków przed dogłębnym myciem włosów, jest to bez wątpienia naturalny i zdrowy sposób na nawilżenie włosów i skóry głowy, po którym niemalże od razu jesteśmy w stanie dostrzec pozytywną różnicę. Jednym z takich olejków jest Pearl Coco Therapy Oil od Lady Spa składający się w 100{8baf3ce241c9d16398afb94263275484ee5c256d23d3c9c66e80c85d796c7d06} z organicznego, nierafinowanego oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia oraz witaminy E. Kosmetyk może być stosowany jako odżywka lub jako domowa kuracja po inwazyjnych zabiegach fryzjerskich.

Unikanie silnych zabiegów chemicznych

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, zbyt częste używanie zabiegów tego typu powoduje większy stres dla włosów, a co za tym idzie – są bardziej podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz choroby.

Olejek arganowy

Argan Therapy Oil Leo

Podobnie jak olejki kokosowe, olejek arganowy może być używany w ten sam sposób. Od wielu lat, wciąż rośnie popularność na kosmetyki tego typu. Zdania związane z używaniem olejków arganowych a kokosowych są bardzo podzielone, dlatego warto wypróbować ich obu i sprawdzić, który z nich działa lepiej na Twoje włosy. Jednym z takich olejków jest Argan Therapy Oil od Leo – profesjonalny produkt o teksturze jedwabiu, który wygładza i odżywia włosy nie obciążając ich.

 

Czy masz jakieś inne wskazówki lub rozwiązania, jak zaradzić suchym włosom? Podziel się z nami w komentarzach poniżej – chętnie wysłuchamy Twoich myśli.

 

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą kosmetyków do pielęgnacji włosów

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *